Zájezd na Orlí Hnízdo

Pořiďte si zájezd na autentické a legendární Hitlerovo Orlí Hnízdo a kochejte se historicky nesmazatelným místem ukrytým v čarokrásné přírodě. Živý zážitek vám poskytne nejen návštěvu slavné památky, ale i adrenalinový výhled na jednu z nejkrásnějších oblastí celého Německa. Zájezd na Orlí Hnízdo se stává čím dál populárnější. I dnešní generace touží znát historii a živá návštěva místa, které je historií protkána je zkrátka nejefektivnější cestou poznání.

Zájezd na Orlí Hnízdo v sobě skrývá jen část celého programu, ta další zahrnuje druhý domov Adolfa Hitlera, městečko Berchtesgaden a také jezero Königsee. Doprava je zajištěna autobusem s klimatizací s nástupními místy po celé republice. Sebou si přibalte jen chutnou svačinku a kapesné na vstupy v případě, že budete chtít navštívit památky i zevnitř.

Společně s našimi partnery vám přinášíme zlevněné zájezdy na Orlí Hnízdo. V ceně zájezdu je autobusová doprava a služby průvodce. Cena nezahrnuje jednotlivé vstupy (cca 45 eur) a také cestovní pojištění (stojí cca 20 Kč / osobu).

Orlí Hnízdo – popis a zajímavé informace

Pevnost Orlí Hnízdo (známá také jako Kehlsteinhaus) navrhl říšský ministr Martin Bormann k příležitosti 50. tých narozenin nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Ovšem neuspěl až tak, jak nejspíše předpokládal. Díky nutnosti jízdy výtahem nitrem skály v posledním úseku cesty se Adolf Hitler bál případných komplikací a tak Orlí Hnízdo navštívil v součtu pouze cca 10x. Pevnost se nachází cca 25 kilometrů od města Salzburg a leží v nadmořské výšce 1834 m n. m. na hoře Kehlstein v bavorských Alpách.

Po skončení války bylo několikrát navrhnuto, aby bylo Orlí Hnízdo zničeno. Stavba byla dlouhou dobu považována nejen za pozůstatek nacistického období, ale něco více. Nakonec bylo Orlí Hnízdo zachováno pro další generace. Celý komplex staveb byl na svou dobu naprosto unikátní a technicky velmi vyspělý. Hlavní místnost je tvořena osmihrannou síní s krbem, která dnes slouží jako restaurace návštěvníkům, kteří si zakoupily zájezd nebo se vydali na Orlí Hnízdo na vlastní pěst. Z restaurace je k vidění prosklená galerie a pokoj Evy Braunové.

Zájezdy na Orlí Hnízdo, k jezeru Königsee a do městečka Berchtesgaden

Organizované jednodenní poznávací zájezdy na Orlí Hnízdo v sobě ukrývají další části výletu. Je třeba vždy pečlivě číst rozpis jednotlivých zájezdů a vybrat si ten, který vám bude vyhovovat. Zde jsou některé z dalších oblíbených návštěv.

Městečko Berchtesgaden

Městečko Berchtesgaden leží v jihovýchodním cípu Německa téměř na hranicích s Rakouskem a známe jej též pod názvem Rupertiwinkel. V nacistické době byl přilehlý Obersalzberg druhým domovem Adolfa Hitlera a dalších členů nejvyššího vedení. Jako návštěvníci zde budete moci vstoupit do budovy s rozsáhlou dokumentací z dob nacismu a do rozsáhlého systému tajuplným podzemních krytů a chodeb. Jinak samotné město také stojí za to. Leží ve scenérii Chiemgauerských Alp s druhou nejvyšší horou Německa Watzmann (2713 m.n.m.) a krásným národním parkem. Skvostem je pak horské jezero Königsee.

Jezero Königsee

Jezero Königsee je dalším oblíbeným bodem programu poznávací zájezdů na Orlí Hnízdo. Jedná se o nejčistší jezero v Evropě, které se pyšní místy hloubkou až 180 metrů. Vy si budete moci vychutnat jezero z výletní lodi, která vás dopraví až na ostrůvek známý pod jmeném St. Bartholomä. Při cestě nezapomeňte pozorovat pstruhy a siveny alpské. V případě nepříznivého počasí vás místo výletní lodě čeká návštěva majestátných solných dolů.

Ceník jednotlivých vstupů

  • Výjezd výtahem na Orlí Hnízdo: cca 15 eur
  • Vstup do budovy dokumentace v Obersalzbergu: cca 3 eura
  • Vyhlídková plavba lodí k ostrůvku St. Bartholomä: cca 12 eur
  • Návštěva solného dolu: cca 13,5 eur
         
Powered by WordPress