Zájezd na Oktoberfest 2017 | Mnichov

pivoOktoberfest v Mnichově je jednou z nejslavnějších událostí roku. Oktoberfest 2017 nebude výjimkou. Očekává se návštěvnost 6-7 milionů lidí a to v období 16. září až 3. října 2017, kdy festival končí. Oktoberfest je Disneylandem pro dospělé a nedílná součást bavorské kultury. Získejte zájezd na Oktoberfest už nyní s předstihem, nebo si zajistěte pohodlné ubytování a buďte součástí největšího pivního festivalu na světě.

Tradičních 16 dnů slavností se odehraje na 64 akrovém areálu na Tereziánské louce. Asi 60% návštěvníků je z Bavorska, pro které je Oktoberfest nedílnou součástí kultury. Zbytek návštěvníků jsou zejména turisté z ostatních Evropských zemí. Tradiční návštěvníci nosí tradiční kostýmy, které sestávají bavorských krojů a klobouků s chomáčkem kozí srsti. Pivo se čepuje do tradičních litrových tupláků a servírky tu nepotkáte jinak než v tradičních krojích.

Zájezd na Oktoberfest

Do centra dění můžete vydat na vlastní pěst automobilem / letecky nebo vše nechat na cestovních kancelářích, které nabízejí organizované zájezdy na Oktoberfest. Cena takového jednodenního zájezdu se většinou pohybuje do 2 000 Kč a zahrnuje cestu luxusním autobusem přímo na místo dění + cestovní pojištění. V některých případech je možné sehnat také zájezdy s rezervovaným stolem ve stanu s hudbou + konzumaci dvou tupláků zdarma.

Trocha historie Oktoberfestu

Mnichovský Oktoberfest začal psát svoji historii roku 1810. V té době se konala svatba korunního prince Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko-Hildenburgskou. Na velkou slávu bylo nakonec pozváno celé město. Oslava trvala od 12. do 17. září a byla ukončena koňským dostihem. V následující letech se slavnosti opakovali, prodlužovali a posouvali zejména díky počasí až do dnešní podoby, kdy je historicky dáno, že slavnosti končí vždy o prvním říjnovém víkendu.

Pár zajímavostí

  • 30% roční produkce bavorských pivovarů se spotřebuje během 16 dní Oktoberfestu
  • Na festivalu pracuje na 12 000 lidí
  • K diposzici je na 100 000 míst k sezení, přesto je většina míst plně obsazena s možností rezervace stolů
  • Sní se téměř 220 000 bavorských klobás, téměř 460 000 kuřat a 800 volů

Jak to vypadá na Oktoberfestu?

Zajímá vás, jak to vypadá na Mnichovském Oktoberfestu? Podívejte se na oficiální video lákající na návštěvu města.

Zdroj: Oficiální stránky http://www.muenchen.de/oktoberfest

         
Powered by WordPress