Zájezd do Osvětimi 2017

Zájezd do Osvětimi, byl pro mne nepředstavitelně emocionálním zážitkem, který ze své hlavy jen tak snadno nedostanu. Nejen, že v každé části objektu mi bylo do breku, při představě věcí, které se v celém objektu děli a které nám náš český průvodce do detailů sděloval.

Každý z vás, má určitě nějakou představu jaké hrůznosti se v koncentračním táboře během druhé světové války odehrávali. Podle muzea se v oblasti koncentračního tábora Březinka a Osvětim během 2. sv usmrtilo 1,1 milionů lidí a z toho 90 % byli Židé téměř z celého Evropského kontinentu.

Březinka

Březinka, zdroj: vlastní archív

Zájezdy do koncentračních táborů můžeme zařadit mezi „Dark Tourismus“. Jedná se o to, že lidé navštěvují místa, kde se stala nějaká hrozná událost. A tento trend se neustále rozvíjí. Myslím, že každého z nás zajímá, co se vlastně stalo. Proto se zájezdy do Osvětimi a jiných míst s touto tématikou pořádají.

Pokud byste chtěli koncentrační tábor Osvětim navštívit, museli byste se vydat do jižního Polska. Mnoho cestovních kanceláří zájezdy do Osvětimi organizuje, ale vydat se můžete i na vlastní pěst.

Osvětim – Vstupné

Vstupné do objektu koncentračního tábora Osvětim se liší podle toho, zda se jedná o individuálního návštěvníka nebo skupiny, a také zda si vyžádáte průvodce. Pro jednotlivce je vstupné do Osvětimi ZDARMA, platíte pouze v případě, že si vyžádáte průvodce.

Cena pro individuálního návštěvníka je s polským průvodcem 25 zlotých a studenti to mají za 20 zlotých. Pokud si vyžádáte průvodce v jiném jazyce, zaplatíte 40 zlotých a studenti 30 zlotých.

Pro vstupy pro jednotlivce není nutná objednávka dopředu. Ovšem pokud máte v plánu vyrazit, jako větší skupina musíte si prohlídku muzea objednat dopředu. Pokud uskutečníte zájezd do Osvětimi v počtu 10 lidí, zaplatíte 250 zlotých, pokud vás bude více, což znamená od 11-30 osob zaplatíte celkem 300 zlotých. Jestliže si předem objednáte tuto skupinovou variantu, tak si zároveň objednáte průvodce i do Březinky. Tato prohlídka trvá přibližně 3,5 hodiny. Zájezdy do Osvětimi jsou často spojeny i s návštěvou Krakova, která jako prohlídka města stojí za to, ale klidně bych se bez ní obešla. Pro mě byla důležitá především prohlídka tehdejšího koncentračního a později vyhlazovacího tábora Osvětim.

Co většinou zahrnuje zájezd do Osvětimi?

Cena zájezdu do Osvětimivětšinou zahrnuje dopravu, dále dopravu do areálu koncentračního tábora Březinka, který je od koncentračního tábora Osvětim vzdálen pouhé 3 km a vstup do této oblasti je stále bezplatný a volný. A samozřejmě prohlídka koncentračního tábora Osvětim.

Otevírací doba – Osvětim

Muzeum je otevřeno každý den s výjimkou 25. prosince, Velikonoční neděle a 1. Ledna. Otevírací doba se liší podle měsíce, ve který koncentrační tábor navštívíte.

prosinec – únor 8:00 -15:00
březen a listopad 8:00 -16:00
duben a říjen 8:00 – 17:00
květen a září 8:00 – 18:00
červen – srpen 8:00 – 19:00

Osvětim, Polsko

Osvětim, Polsko, zdroj: vlastní archív

Koncentrační tábor Osvětim

Koncentrační tábor Osvětim, zdroj: vlastní archív

         
Powered by WordPress