Řím letecky

Nebaví vás únavné a dlouhé cestování autobusem? Vezmeme vás letecky do věčného města Řím, kde vám zajistíme ubytování dle vašich požadavků včetně možnosti průvodce a fakultativních výletů do okolí. Pokud chcete navštívit letecky Řím, nejideálnější doba je během jarní, letní či podzimní sezóny dle počasí, které vám vyhovuje. Užijte si Řím naplno a vydejte se letecky poznat jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst v Itálii.

Zájezdy do Říma letecky

Pokud budete cestovat do Říma letecky přistanete na jednou ze dvou letišť: Ciampino (CIA) či Leonardo Da Vinci neboli Fiumicino (FCO). Let z Prahy trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut.

Ciampino je menší a méně využívané letiště nacházející se cca 15 kilometrů jihovýchodně od Říma. Využíváno je především nízkonákladovými leteckými společnostmi. Naopak Fiumicino je mezinárodní letiště, umístěné cca 30 kilometrů jihovýchodně od Říma se třemi terminály.

Letecky se do Říma dostanete tedy velmi snadno.

Proč do Říma?

Řím je sice hlavní město Itálie, ale jeho pravá lákadla pochází až z daleké historie starověku. Město bylo dle legendy založeno vlčicí odkojenými bratry Romulem a Remem na sedmi pahorcích při březích řeky Tibery. Historicky se jedná o jedno z nejvýznamnějších měst Evropy.

V současné době je Řím oblíbenou destinací, kam letecky míří desetitisíce turistů každý den. Jezdí se podívat do Vatikánu, městského státu, kde sídlí papež, hlava katolické církve a na řadu historických památek i neopakovatelnou atmosféru velkoměsta.

Největší dominantou celého Říma je starověké Koloseum z roku 80, dále zbytky antického fóra Forum Romanum, nejznámější římská fontána Fontána di Trevi i celá řada římských kostelů a chrámů. Lidé jezdí do Říma také za nákupy a jídlem. Tradiční italské pokrmy patří k největším pochoutkám celého kulinářského světa.

         
Powered by WordPress