Poznejte Chile, zemi extrémů

Víno a sopky. Nejznámější atributy 4 300km dlouhého území, které se rozprostírá mezi Tichým oceánem a Andami. Země, kde narazíte na subtropická horka, neustávající deště i příjemné klima mírného pásu. Chile je ráj pro všechny cestovatele a turisty, kteří chtějí svou dovolenou trávit aktivně. V této zemi totiž můžete poznat nejen krásné pláže, ledovce, ale i vystoupat do vrcholů sedmitisícových And.

Poušť, jezera a ledovce

Na severu země se v poušti Atacama nachází nejsušší místo na celém světě. Samotná poušť je pak téměř dvakrát větší než ČR. Její kouzlo objevíte ve starých indiánských stavbách, solných planinách nebo oázách jako je San Pedro de Atacama, které leží u krásného solného jezera Salar de Atacama.

Při poznávací cestě za dalšími přírodními krásami na jih neopomeňte Santiago. Hlavní město Chile je rušné velkoměsto, kde vedle vrcholů hor vypadá každý mrakodrap jako trpaslík. Jižněji narazíte na Temuco vzdálené 675 km od Santiaga. Touto jezerní oblastí zelenající se poli a lesy vstupujete do národních parků And a mapučských vesnic.

Další cestou na jih po Patagonii se dostanete k argentinskému ledovci Petito Moreno – 60 m zamrzlou řeku, která ústí v jezeru Lago di Argentina. Z ledovce se pravidelně s ohlušujícím rachotem odlupují kusy ledu, což umocňuje nezapomenutelný zážitek pouhého pohledu na obrovskou masu ledu.

Surová krajina Torres del Paine

Jedním z nejkrásnějších národních parků světa je Torres del Paine. Jeho průzračně modrá jezera a řeky, impozantní vrcholy žulových hor a všudypřítomnost lam a další zvěře již oslovili nejednoho cestovatele. Torres del Paine je nejlepší navštívit od ledna do března. V té době je tu tepleji a den je velmi dlouhý (až 18 hodin denního světla).

Pro putování tímto a dalšími parky je lepší si zařídit průvodce, protože vás bezpečně provede po nejkrásnějších místech. Do chilských parků můžete vyrazit i s poznávacím zájezdem. Výhodou aktivní dovolené s cestovní kanceláří je, že je se o vás někdo stará, neztratíte se a nemusíte si lámat hlavu s ubytováním. Pokud si chcete udělat výlet podle svého, není nutné se vždy, jako na školním zájezdu, přesně řídit stanoveným programem. Zmůže-li vás únava, jednoduše se odpojíte od zbytku skupiny, nezdoláte příkré kopce a zůstanete odpočívat v nížině.

         
Powered by WordPress