Poznávací zájezd bez pojistky je hazard

Stonehenge / Anglie, zdroj: vlastní archív

Stonehenge / Anglie, zdroj: vlastní archív

Milujete poznávací cesty? Rádi si prohlížíte nová města plná památek a různých turistických atrakcí? Objevujete s chutí neznámou krajinu? Rádi vyrážíte vstříc dobrodružství? Přináší vám toulky a odhalování neznámých míst adrenalin? To je samozřejmě dobře, rozšiřuje vám to obzory. Ovšem ať už vyrazíte kamkoli, nikdy se nezapomeňte pojistit.

Bez pojistky vás cesta vyjde draho

I kdyby se stalo cokoli, cestovní pojištění vám pomůže situaci zvládnout se ctí. Kdybyste vyjeli bez pojistky, může vás i zdánlivě poměrně banální problém přijít velmi draho. Stačí, když si třeba na závěr celodenní prohlídky památek ve městě vyvrknete kotník a budete potřebovat alespoň kontrolu u lékaře, zda je noha opravdu jenom vyvrknutá. V takovou chvíli je třeba mít s sebou potvrzení o zaplacené pojistce a kartičku, na níž najdete telefony na asistenční službu.  I během poznávacích výletů musíte být připraveni na nečekané situace. Nepodceňujte situaci a pojistku si proto sjednejte.

Soustřeďte se na pojistku

Na co byste si měli při uzavírání pojistky dávat pozor?

  • Na podmínky smlouvy. Pokud jde například o onemocnění, které vás postihlo už před začátkem cesty, pojišťovna by vám nemusela náklady proplatit.
  • Na výluky z pojištění (například když se úraz stane pod vlivem alkoholu)
  • Na využití asistenčních služeb. Pojišťovny poskytující cestovní pojištění do zahraničí většinou trvají na tom, že ošetření proplatí jedině v případě, že došlo ke kontaktování asistenční služby. Ta vás má navést do nejbližšího zdravotnického střediska a vše koordinovat. Pokud byste si sami vybrali středisko, kde chcete být ošetření a volali službě až po ošetření, pojišťovna náklady nemusí uznat.

Na epojisteni.cz vám poradí v tom, jaké pojištění si vybrat, abyste pokryli všechna možná rizika, která vám v souvislosti s poznáváním hrozí. Tak toho využijte.

         
Powered by WordPress