Největší kryté aquaparky na světě

Podzimní a zimní počasí přímo láká k návštěvě vyhřívaného aquaparku. Pokud se nespokojíte s těmi v ČR, připravily jsme pro vás ze zajímavosti seznam největších krytých aquaparků na světě. Výhoda je jasná. Jsou otevřeny po celý rok a nejsou ovlivněny počasím. Seznam se výstavbou nových parků neustále mění, takže pokud tu máme už nějaký neaktuální, budeme rádi, pokud nás upozorníte v komentářích.

Fallsview Indoor Waterpark

V roce 2006 byl otevřen poblíž Niagarských vodopádů v Ontariu, Kanadě krytý vodní svět s názvem Fallsview Indoor Waterpark. Mezi zajímavosti patří obrovský bazén s vlnobitím, několik vysokorychlostních tobogánů, pláž ve stylu džungle se stylovou restaurací. Společně s mezipatrem a venkovní částí má bazén 125 tisíc metrů čtverečních.

Kalahari Resorts Wisconsin Dells

V roce 2000 byl otevřen vodní svět Kalahari Resorts ve Wisconsin Dells. Vodní park s africkou tématikou byl až do roku 2007 největších krytým aquaparkem v USA. Mezi zajímavosti areálu patří krytý zábavní park, motokáry, golfové hřiště a bowling.

Beijing National Aquatics Center

V roce 2008 byla kvůli pořádání Olympijských her v Pekingu postavena „vodní kostka“, plavecký bazén Beijing National Aquatics Center. Po Olympijských hrách prošla budova kompletní proměnou a areál byl změněn na zábavný vodní park. Nově se tak můžete prohánět po skluzavkách, užít si vlny v bazénu s vlnobitím nebo si odpočinou v některé z lázeňských částí.

Kalahari Resorts Sandusky

Největší kryty vodní park v USA. To je Kalahari Resorts Sandusky. Vodní park má unikátní střešní systém, který umožňuje opalování kdykoliv během roku, ikdyž se nacházíte uvnitř obrovské budovy. V areálu najdete bazén s vlnami, dva surfovaní simulátory a basketbalový bazén.

World Waterpark

Největší krytý park v Severní Americe se nachází v kanadském Edmontonu je součástí nákupního centra West Edmonton Mall, což je jedno z největších nákupních center na světě. Aquapark má kapacitu 40 000 návštěvníků a také jeden z největších bazénů s vlnobitím.

Tropical Islands Resort

Za největším krytým aquaparkem nemusíme daleko. Stačí zalovit u sousedů v Německu. Tropické ostrovy, jak se aquaparku poblíž Berlína v ČR říká, se nacházejí ve 107 metrů vysokém hangáru, který původně sloužil k výstavbě vzducholodí. Zároveň se jedná o největší budovu bez podpůrných pilířů na světě. Malajská společnost, která hangár koupila, vystavěla v areálu tropický resort s deštným pralesem, pláží, umělým sluncem, palmami, orchidejemi a ptačím zpěvem. Více informací o Tropical Islands získáte na našem partnerském webu.

         
Powered by WordPress