Největší festivaly a světové akce, březen 2013

I březen je ve znamená nejrůznější festivalů a kulturních akcí ke kterým vzhlíží celý svět. Desetitisíce lidí cestují, jen aby na vlastní kůži získali dávku energie, poznaly kulturu jiné země a zúčastnily se něčeho nevšedního a originálního. Patříte také mezi cestovatele, který rádi dobrodružství, akci a zábavu? Čtěte dále…

Calle Ocho Festival, Miami, USA

Datum konání: 2. března

Na jeden týden se vždy jedinkrát v roce mění čtvrť Little Havana (Malá Havana) do tradiční latinské festivalové ulice. Calle Ocho Festival je příležitostí jak zažít kubánský vliv hned na 23 blocích podél SW 8th Street, která se promění na jeden obří karneval. Přijede více než 1 milion lidí, což řadí tento pouliční festival mezi jeden z největších festivalů. Jestliže chcete poznat Miami a zároveň prožít kus tradice, navštivte tento karneval.

Náš tip: Ubytování Miami | Letenky Miami

Holi, (Indie, Nepál, Pákistán a další hinduistické oblasti)

Datum konání: 7. – 9. března 2013

Holi je také známý jako festival barev, když Hindu přivítá jaro hojnými a pestrými barvami po zimní šedi. Divoký festival trvá dva dny, během nichž účastníci hostitelské země na sebe hází zbarvený prášek. Je to také jeden z festivalů, kde padají přísné společenské struktury a slaví se bez rozdílu věku, pohlaví, stavu či kasty.

Las Fallas (Fallas de Valencia), Valencia, Španělsko

Datum konání: 15. – 19. března 2013

Las Fallas je festival, který se koná na památku svatého Josefa ve Valencii, Španělsku. Pět dní a nocí prochází městem průvody v kostýmech, lidé dovádějí, pijí, jedí a doslova žijí v ulicích města. Místní umělci staví obří dřevěné sochy, lidé po celý den odpalují ohňostroje. Poslední noc festivalu je pyromanův sen. Velký oheň pohltí obří sochy (známé také jako Crema, neboli spálení) a ulice se promění v jedno velké peklo. Rozhodně zážitek, který stojí za to a navíc v dostupných vzdálenostech i cenových relacích.

Náš tip: Ubytování Valencia | Letenky Valencia / Španělsko

Winter Music Conference, Miami, USA

Datum konání: 16. – 25. března 2013

Winter Music Conference je festival elektronické hudby, který obsahuje více než 400 akcí, vystoupí na něm 1400 DJů a umělců a navštíví jej přes 100 000 návštěvníků. Je to v podstatě 9 dní a 9 nocí v kuse hrající hudby, večírků, noční klubů a tancování.

Náš tip: Ubytování Miami | Letenky Miami

St Patrick’s Day festival, Dublin, Irsko

Datum konání: 17. března

Den svatého Patrika se slaví po celém světě, ale Dublin v Irsku je místem, kde si tento svátek užijete v plné atmosféře. V Irsku patří den 17. března, kdy akce vrcholí mezi státní svátky. Během dne se nosí zelené oblečení (zejména z jetele) a pije se velké množství alkoholu. Jak bylo řečeno nejlepší slavnosti na svatéh Patrika probíhají v Irsku, ale například v Chicagu na tento den zbarví Chicago Green River na úplně zelenou barvu.

Náš tip: Ubytování Dublin | Letenky Dublin / Irsko

         
Powered by WordPress