Karneval v Benátkách 2017

Mnoho z nás si pod pojmem karneval v Benátkách představí spousta zábavy, kostýmů, masek a oslavy probíhající v centru romantického města. Avšak jen málo z nás ví, kam až tato tradice karnevalu zasahuje. O vzniku karnevalu v Benátkách se hovoří již začátkem 11. století, ale jeho největší rozmach se datuje až o několik století později a to ve století 18. Následně při okupaci francouzským vojsky Napoleona Bonaparte byl karneval v Benátkách zakázán z obav možného spiknutí. Tento svátek byl následně obnoven až v letech 1979.

Masky na karnevalu v Benátkách

Masky na karnevalu v Benátkách, zdroj: vlastní fotoarchív

V dnešní době se každoroční karneval Benátky neboli masopust, koná vždy začátkem roku od ledna do února. Zaleží především na Velikonocích, které jsou vždy pohyblivým svátkem, a Benátský karneval se koná vždy do začátku, 40 dní před oslavou Velikonoc. Tento rok vychází konání karnevalu v Benátkách na 11.února – 28.února 2017..

Pokud zatoužíte do města karnevalu vyrazit a užít si nevšední atmosféru, kterou karneval v Benátkách nabízí, není nutné po městě courat v dobových kostýmech, stačí pouze maska, kterou seženete na každém rohu ve městě ať už v kamenných obchůdcích nebo ve stáncích, které se ve městě během karnevalu nacházejí. Pokud se vám nechce utrácet nehorázné sumy za porcelánové nebo zlatem zdobené masky, nemusíte zoufat, masku vám na počkání namalují přímo na obličej umělci, kterých se po Benátkách potuluje nespočet a cena se pohybuje do 10 eur.

Nejtypičtější masky a kostýmy, které se dají ať už pořídit, ale především potkat během veselí v Benátkách jsou jednoznačně překrásná a zároveň děsivá Kolombína nebo také maska doktora, kterou lékaři používali při vypuknutí Černé smrti neboli moru na území Evropy. Jednalo se o masku, která spíše připomínala ptáka s dlouhým zobákem, do kterého doktoři sypali bylinky, které je měli před morem ochránit.

Benátky

Benátky, zdroj: vlastní fotoarchív

Během festivalu se v Benátkách pořádají různé akce a večírky, na které se jen tak lehce nedostanete, bez příslušného pozvání od hostitele nebo vstupenky v hodnotě až 200 eur. Pokud byste si karneval Benátky chtěli užít, je nutné shánět jak letenky, tak samozřejmě ubytování ve značném předstihu, jinak se vám může také stát, že se na žádný karneval nedostanete. Ceny v hotelech a jiných ubytovacích zařízeních se během svátků mohou pohybovat i kolem 500 euro na noc.

         
Powered by WordPress