Hlavní města módy: Paříž, Londýn, Miláno a New York

Nakupování v New Yorku

Nákupy v New Yorku jsou jako druhem samostatného náboženství. Jediná otázka, nad kterou budete pravděpodobně přemýšlet bude znít, jak najít ještě nějaký čas na další nakupování. Obrovské světelné výlohy s řadou populárních, přesto v Evropě neznámých značek a možnost přivézt si něco naprosto originálního je bezesporu lákadlem pro všechny milovníky módy.

Řada lidí čeká na slevy. Ty přicházejí ve dnech svátků. Den díkuvzdání startuje výprodeji obchodů až do výše 30%, od 26. prosince začínají vánoční slevy dosahující až 50% slev a po novém roce, 2. ledna se můžete těšit na novoroční výprodeje až do výše 80%.

Nejznámějším místem pro nákupy v New Yorku je obchodní dům Saks, který se nachází na 5. Avenue / 49 Street. Obchod je populární zejména mezi turisty, kteří nejsou ochotni platit tak velké sumy u některých položek. Obchodní dům Macy (Broadway / 34th Street) nabízí možnost nakoupit kvalitní zboží za poměrně slušné ceny. Naopak, pokud plánujete nákupy v New Yorku, jasnou zastávkou by měl být obchodní dům Bloomingdale (Lexington/59 street) s luxusním zbožím.

Nakupování v Paříži

Ach ta Paříž. Doby, kdy jsme snily o nepřístupných francouzských parfémech je naštěstí dávno pryč: můžete si je koupit kdekoliv. Nic se však nemůže srovnat s tím, pokud si koupíte svůj oblíbený parfém v jednom ze světoznámých francouzských butiků.

Pokud si až dosud myslíte, že nakupování je pouze specializací pro ženy, musíte navštívit Bryummel – speciální francouzských obchodní dům se zbožím pouze pro muže.

Slevy v Paříži se vyskytují pouze dvakrát do roka – v zimě a v létě. Po zbytek roku vláda oficiálně zakazuje hromadné snižování cen. Zimní výprodeje začínají první středu v lednu, letní v poslední středu v červnu.

Nejznámějším obchodem země je Galeries Lafayette (40, Boulevard Haussmann). Nedaleko od prodejní galerie Lafayette se nachází největší obchod v Paříži – Printemps. Zde si můžete koupit oblečení, doplňky, kosmetiku, šperky a další věci.

V zimě by jste měli navštívit butiky slavných značek, které jsou umístěny na stejném bulváru a slevy tu dosahují až 80%.

Nakupování v Londýně

Pravidelné výprodeje v Londýně vyvolali mezi milovníky nakupování fantastické účinky. Slevy dosahují minimální výše 60% a kvůli tomu se do hlavního města Velké Británie sjíždí stovky až tisíce návštěvníků ročně.

Nejdražší a největší obchodní dům v Londýně nese jméno Harrods (Brompton Road). Po mnoho let obléká královskou rodinu. Během oznámení výprodejů, čekají někteří lidé před obchodním domem i několik dní. Během prvního dne výprodejů navštíví obchodní dům Harrods na 250 tisíc lidí.

Vivienne Westwood získala tři butiky v Londýně, které se nachází na Kings Road, Conduit Street a Davies Street. Během slev si můžete u Vivienne Westwood koupit oblečení zlevněné až o 50%.

V obchodech Selfriges a Debenhams, který se nachází na Oxford Street si můžete koupit šaty od mladých návrhářů i proslulých světových značek. Slevy tu dosahují až 50%.

Nakupování v Miláně

Milán – to je vkus a styl Itálie. Hlavním lákadlem tohoto překrásného města jsou obchody a nakupování. Najdete zde vše, od ponožek až po šperky té nejvyšší kvality. Nesmíme zapomínat, že Itálie je také známa pro své vytříbené chutě, je domovem značek jako Armani, Gianfranco Ferry, Gucci, Versace, Dolce & Gabbana, Valentino a Fierucci či Diesel.

Módní čtvrť se nachází na 5 kilometrů dlouhé ulici Corso Buenos Aires. Ovšem prakticky na každém rohu města najdete obchody a butiky. Takže ať se vydáte kamkoliv, móda je na každém kroku.

Sezónní výprodej – „Saldi“ probíhá v období mezi vánocemi a prvním týdnem v březnu.

A právě nakupování můžete spojit s poznávacími zájezdy do těchto světových metropolí módy.

         
Powered by WordPress