Dovolená Dubrovník letecky

Dubrovník, perla Jadranu, centrum kultury, vzdělání a nejkrásnější město jižní Dalmácie. Místo, kde vaše dovolená dostane zcela jiný rozměr. Vydejte se s námi letecky do historického města a užijte si tu krásný eurovíkend nebo plnohodnotnou dovolenou. Dubrovník toho nabízí mnohem víc.

Objednejte si letecký zájezd do Dubrovníku a ochutnejte kus nejatraktivnější destinace Středomoří. Čeká vás středověká historie, kavárny, restaurace i nádherné pláže v blízkosti historických hradeb.

Dubrovník letecky

letadloDubrovník je letecky dostupný z Prahy přibližně za 3 hodiny letu (vzdálenost cca 1075 km). Přistávat budete na letišti Dubrovnik Airport v Cilipi, které je vzdáleno 15-20 kilometrů od centra města. Ročně letiště odbaví na 1,3 milionů pasažérů. Největší nával cestujících dosahuje svého maxima v letních měsících, kdy se město Dubrovník promění v jednu z nejnavštěvovanějších destinací v Evropě. Letecky je Dubrovník nejsnáze i nejrychleji dostupný pro většinu celé Evropy.

Z letiště jezdí do centra Dubrovníku pravidelné autobusové linky. Počítejte s cca 25-30 minutami jízdy. Cena za autobus se pohybuje kolem 5 euro.

Dubrovník

Dubrovník je jedno z nejatraktivnějších a nejznámějších míst ve Středozemním moři. Nádherné historické památky i přírodní krásy dělají z města velmi oblíbenou turistickou lokalitu. Letecky sem míří stovky tisíc turistů každý rok, přesto má Dubrovník jen 43 000 stálých obyvatel.

Dubrovník je památkový komplex, který je od roku 1979 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Zajímavé je především jeho středověké staré centrum. Dovolená v Dubrovníku je trochu o jiných prioritách než jen přeplněných plážích a proto sem většina turistů míří spíše na eurovíkend.

Nejsnadnější dopravou – letecky – se dostanete k hradbám, který vznikali již od 8. století. Jejich délka je 2 kilometry, výška místy dosahuje až 25 metrů a jejich tloušťka je někde až 6 metrů. Hradby patří k nejzachovalejším památkám a poskytují nádherný výhled na celé okolí i město.

Mezi další místa, která se vyplatí rozhodně navštívit patří hlavní dubrovnická promenáda Placa, kde se soustředí život i kultura celého města. Dále pak Onofriova kašna ze 13. století, Knížecí palác, který se pyšní statutem nejkrásnější stavby města nebo třeba palác Sponza, františkánský klášter ze 14. století.

         
Powered by WordPress