Zájezd Disneyland Paříž / Francie

Disneyland Paříž je nejnavštěvovanější zábavní tematický park v Evropě, který každý rok přitahuje stále více návštěvníků. Nenajdete zde tolik atrakcí jako ve dvou kouzelných Disney parcích v USA, přesto si Disneyland Paříž svoji pozornost zaslouží. Nachází se tu nejpůsobivější a nejkouzelnější spící Disney hrad – Le Chateau de la Belle au Bois Dormant (Sleeping Beauty’s Castle) a park byl také oceněn návštěvníky pro své impresivní dekorace a osobitý design v každém detailu.

Disneyland Paříž byl otevřen 12.4.1992 jako Eurodisneyland. V současné době je vystavěn na ploše 140 akrů. Pro srovnání například Tokio Disneyland zaujímá plochu 114 akrů, Florida´s Magic Kingdom 107 akrů a originální Disneyland „pouze“ 85 akrů. V roce 2011 navštívilo Disneyland v Paříži neuvěřitelných 15,7 milionů návštěvníků, tedy téměř 2x více lidí než slavnou pařížskou památku Louvre (8,4 milionu) či slavnou Eiffelovku s „pouze“ 6,6 miliony návštěvníků.

Disneyland Paříž

Disneyland Paříž

Disneyland Paříž je nyní již téměř samostatné město, které poskytuje nocleh návštěvníkům v jednom z 8 000 hotelových pokojů, parkoviště poté pojme neuvěřitelných 11 500 automobilů. O stravování se stará 62 restaurací a o vaši zábavu je postaráno průměrně 14ti hodinami živých show každý den. Disneyland Paříž je rozdělen do 5ti tematických okruhů (Discovery Land, Frontier Land, Adventure Land a Fantasy Land, Main Street USA).

V každé oblasti se setkáte s řadou atrakcí a aktivit, které budou vy i vaše děti milovat. Discovery Land vás vezme na cestu vesmírem do budoucnosti až ke hvězdám. Adventureland je dobrodružné území, kde se budete plavit s piráty z karibiku, potkáte Indiana Jonese a zažijte řadu dobrodružství. Frontierland vás vezme na divoký západ do indiánské vesnice Pocahontas nebo na horu Big Thunder. Fantasyland je území pohádek a příběhů klasických Disneyovských příběhů – Peter Pan, Alenka v říši divů, pohádkový hrad či Pinocchio. Poslední sekcí je poté Main Street USA, která vám ukáže krásy amerického městečka roku 1900.

Atrakce Disneylandu

Prožijte i vy ty nejkrásnější Disneyovské příběhy na vlastní kůži a vraťte se společně s vašimi ratolestmi do dětských let. Disneyland Paříž je místo, kde se sny stávají skutečností. O to více, pokud navštívíte některou z připravených atrakcí, horských drah nebo interaktivních představení, které jsou pořádány po celý den. Průměrně je připraveno 14 hodin živých show denně, desítky horských drah, atrakcí i jednotlivých slavných postaviček. O kompletní servis celého parku se stará více jak 10 500 zaměstnanců.

Otevírací doba Disneyland Paříž

  • Pondělí – Neděle: 10.00 – 23.00 – Disneyland® Park
  • Pondělí – Neděle: 10.00 – 19.00 – Walt Disney Studios®
  • Pondělí – Neděle: 8.00 – 10.00 – Speciální otevírací doba pro rezidenty hotelu Disney

Zájezd do Disneylandu letecky / Eurovíkend Disneyland Paříž

Zájezd do Disneylandu je nabízen nejčastěji třemi způsoby: letecky, autobusem nebo vlastní dopravou. Zájezd do Disneylandu autobusem má výhodu dopravy až přímo k místu, tedy cca 35 kilometrů od centra Paříže. Disneyland letecky je rezervován často pro svoji pohodlnost, ovšem po přistání je třeba vyhledat přímou autobusovou linku do Disneylandu. Linka odjíždí v pravidelných intervalech z obou mezinárodních letišť v Paříži a její nalezení by nemělo dělat nejmenší problémy. Poslední možností je volba vlastní dopravy. V takovém případě si nejdříve pečlivě naplánujte trasu než vyrazíte.

Eurovíkend a Disneyland Paříž? Ano tato slova lze slýchat velmi často. Disneyland Paříž je totiž natolik rozsáhlý, že k jeho poznání budete potřebovat více než jeden den. Právě proto tu jsou eurovíkendy se vstupy do parku na více dní.

Zájezd do Disneylandu lze objednat také jako fakultativní výlet některých hotelů, které vám zájezdy zprostředkují včetně autobusové dopravy z centra Paříže, vstupenek až po večerní návrat zpět do hotelu.

V současné době je možné rezervovat eurovíkend Disneyland letecky či autobusem od 2 990 Kč. Jednodenní zájezdy jsou levnější, často je ovšem výhodnější zůstat na místě více dní.

Oficiální video Disneylandu aneb ještě nejste přesvědčeni?

         
Powered by WordPress