Adventní zájezdy a adventní trhy v Evropě

Blíží se období Vánoc a každý včetně mě těší na každoroční návštěvu jednoho, někteří dokonce několika měst, která jsou znakem adventních zájezdů a adventních trhů. Měla jsem tu možnost jich pár navštívit a užít si nevšední atmosféru každého z nich. Pro někoho může být problémem mnoho lidí, kteří se cpou horem dolem, stále do někoho narážíte, ale to přece k trhům patří.

Všude se line vůně svařáku a pečených klobás, to zkrátka nemůže chybět na žádném adventním trhu. Vždy když nějaké město v tomto období navštívím, tak si nezapomenu dát trdelník, který tak nádherně voní a zažene i trošku ten hlad, při čekání v dlouhých frontách na klobásku. Po pár doušcích teplého a voňavého svařeného vína, už je všem tepleji a o poznání příjemněji a procházka může začít.

Adventní zájezd a trhy Vídeň, Rakousko

Začala bych určitě jedním z nejnavštěvovanějších adventních trhů – Vídní. Návštěva při adventním zájezdu hlavního rakouského města je velmi vkusná. Co byste také čekali od místa, kde pobývali samotný Mozart a Beethoven. Většina návštěvníků se nachází na hlavním Rathausplatz, kde se nachází spousta stánků. Návštěvníci si zde mohou zakoupit od ručně řezaných betlémů až po vlněné čepice, foukané sklo a keramiku. Rathauspark nalezneme vedle radnice, který se nachází na starodávném výstavišti, které je obehnáno spoustou kostelů. Tento prostor je známí především díky koncertům, které se zde na svátky pořádají. Při návštěvě Vídně byste neměli vynechat Spittelberg, kde najdete určitě vše, co potřebujete. Jedná se o nákupní čtvrť, která se skládá z mnoha úzkých uliček, kde najdete od jídla přes umění, šperky až po oblečení.

Adventní zájezd a trhy Kolín nad Rýnem, Německo

Jedním z nejvíce navštěvovaných adventních trhů Německa je Kolín nad Rýnem, který za měsíc prosinec navštíví až dva miliony návštěvníků. Toto město vám nabízí hned čtyři adventní trhy v okolí. Nejznámějším trhem je tzv. Am Dom. Vánoční atmosféra se odehrává v prostředí náměstí, na kterém se uprostřed tyčí obrovský vánoční stromeček. Na adventní trhy nás přiláká vůně různorodého pečiva a hudba od pouličních kapel a hudebníků. Předvést se zde dostanou příležitost umělci a řemeslníci, výrobci různých typů svíček a keramických výrobků. Samozřejmostí jsou stánky se sladkostmi a svařeným vínem.

Adventní zájezd a trhy Norimberk, Německo

Adventní zájezdy a trhy v Norimberku můžeme považovat za jeden z nejznámějších a největších vánočních trhů v Německu. Tento trh v Norimberku navštíví více než 2 miliony návštěvníků z celého světa. Na adventním trhu v německém Norimberku nalezneme 200 dřevěných stánků, v kterých prodavači nabízejí vánoční dárky, ozdoby na stromečky a jiné dekorace. Samozřejmě nesmí chybět ani spousta jídla – klobásky, svařené víno, perníky a perníkové chaloupky. Můžete zde zakoupit i malé figurky tvořené ze sušených švestek nazývané Nuremberk Plum People.

Adventní zájezd a trhy Lille, Francie

Toto francouzské město je velmi půvabné, především co se jídla týče. Dřevěné chaloupky na adventních trzích nabízejí spoustu pochoutek z celé Francie. Specializují se především na sýry, sladkosti, ale najdeme zde samozřejmě i jiné vánoční dárky, dekorace, ale i milé figurky z betléma.

Adventní zájezd a trhy Mnichov, Německo

Toto bavorské město se nachází poblíž Alp, takže zažít adventní trh se zasněženými stříškami zde určitě nebude problém a každému to udělá radost. Denně zde ulicemi znějí vánoční koledy. Dokonalou kulisou pro adventní trhy v Mnichově jsou dozajista koncerty, které se pořádají na balkóně tamní radnice.

Adventní trhy Praha, Česká Republika

Jedno z nejkrásnějších míst pro adventní trh se určitě nachází na Václavském a Staroměstském náměstí v Praze. Obě náměstí, nabídnou spoustu dřevěných stánků s jídlem, klobásami, trdelníky, langoši, svařeným vínem a samozřejmě nesmíme zapomenou na české pivo. Stánky dokonce nabízejí spoustu skleněných ozdob na stromečky, okna a dveře. V uličkách které protínají oba trhy, nalezneme spoustu obchodů s českým granátem, křišťálem a jinými dárkovými předměty, které návštěvníci z ciziny určitě ocení. My už méně. Pod stromkem adventního trhu na Staroměstském náměstí děti zpívají koledy a sledují odehrávající se představení. Obě náměstí jsou lemována spoustou hospůdek, které lákají jen tak si odpočinout a ochutnat zdejší českou pochoutku, ať už jde o pivo, svařené víno nebo něco z české kuchyně.

Adventní zájezd a trhy Drážďany, Německo

V tomto chladném období, na které se všichni těšíme, vyrážíme vždy do Drážďan. Atmosféra tohoto města je úchvatná, všude ohromné výzdoby, visací vločky a hvězdy a různé vánoční motivy. Toto město se nám tak zalíbilo, že jsme ho navštívili několikrát i v jiném než adventním období. Adventní trhy v německých Drážďanech mohou zařadit mezi nejstarší vánoční trhy. V Drážďanech se začalo rozlévat svařené víno už od roku 1434. Vánoční štoly a marcipánové zdobené dorty, posypaný sušeným ovocem se zde prodává v každém stánku. Ve stáncích nenajdeme pouze jen pochoutky, ale samozřejmě místní keramiku, krajky a adventní hvězdy. Pokud se vám podaří dostat se do Residenzschloss muzeum, dostanete příležitost vidět adventní trhy v Drážďanech z nádherného panoramatického výhledu.

Vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy Drážďany

Adventní zájezd a trhy Berlín, Německo

Berlínské adventní trhy můžeme zařadit mezi jedny z nejoblíbenějších v Německu. Toto místo vám nabídne až 60 trhů se spoustou jídla a různých pochoutek. A přitom každý se může pyšnit tím, že se jedná o originální prodejní místo a jedinečnou atmosférou. Jedním z nejvíce oblíbených trhů je Gendarmenmarkt, který se pyšní spoustou řemeslných výrobků. Dalším místem plným zábavy je Potsdamer Platz, je to místo kde můžete sáňkovat na sáňkařské dráze a prohnat se na bruslích na kluzišti.

Adventní zájezd a trhy Budapešť, Maďarsko

Maďarské hlavním město se může pochlubit krásným středoevropským místem na prožití adventního zájezdu v období vánoc. Najdeme zde mnoho šikovných řemeslníků, kteří přímo před vámi budou tepat železo, skládat a vyřezávat dřevěné hračky. V ostatních stáncích se budou vyjímat skleněné ozdoby a krásné vysoké svíčky. Jako v každém větším městě se dočkáme betlému v lidské velikosti a spousty stánků lemující ulice.

Mimo zmíněných adventních trhů můžete navštívit také například polský Krakow.

         
Powered by WordPress